Z- Kitap Yapan Firmalar

Teknoloji, hayatımızın her alanında büyük bir dönüşüm yaratıyor ve bu dönüşümden eğitim-öğretim süreci ve  kitaplar da nasibini alıyor. Z-kitap son dönemlerde eğitim – öğretim faaliyetleri için  dijital alanda yapılmış en büyük yeniliklerden biridir.  Z- kitap, ders içi etkinliklere izin veren , öğretmenin işini kolaylaştıran, öğrencinin öğrenim sürecine katkıda bulunan dijital bir üründür.

Z kitap yapan firmalar arasında firmamız Z-Kitabı eğitim dünyasıyla tanıştıran uzman ekibi bünyesinde barındırmaktadır.  Firmamız z-kitap, soru bankası yazılımı ve soru video çözüm gibi ürün altyapısına sahip olan bir yazılım şirketidir. Firmamızın odak noktası eğitim teknolojileri alanında çağı yakalamaktır.

Firmamızın ürettiği  ürünlerden biri olan z-kitap , diğer bilinen z-kitaptaki özelliklerin bulunmasının yanı sıra  birçok farklı özellikle onlardan ayrılmaktadır.  Akılı tahtaya uyumlu Z-kitap yapan  firmalar z-kitapta ; ders içinde etkinliğe izin verecek yazma, çizme, resim ekleme, video çözüm gibi seçenekleri bulundurmaktadır.

Diğer z-kitap yapan firmaların içerisinde firmamızın hazırladığı  Z-Kitap, kullanıcılarına eğitim – öğretim alanında  geniş bir imkan yelpazesi  sunmanın yanı sıra, interaktif özellikler ve kişiselleştirilmiş önerilerle dolu bir öğrenim  deneyimi sunmaktadır.

İndivibook  Z-kitapta Neler Yapabilirsiniz?

Z-kitapta kontrol tamamen sizin elinizdedir.  Kitap içeriğine katkıda bulunmak, kitabınızı tasarlamak ve etkinlikler yükleyerek içeriğini zenginleştirmek tamamen sizin elinizdedir ve yaratıcılığınızın önünde bir sınır yoktur.

Z- Kitapta ;

 • Video yükleme, resim ekleme, ders içinde kaynak üzerine not eklemeler yapabilir ve etkinlikler planlayabilirsiniz.
 • Bu özelliklerin dışında PHET, h5p ve Wordwall gibi etkileşimli öğrenme materyalleri hazırlamaya yardımcı olan interaktif platformları kullanma olanağına sahipsiniz.
 • Z-kitapta bu özelliklerle birlikte yapay zeka desteği de yanınızdadır. Yapay zeka desteği öğrenim sürecini geleneksel eğitim -öğretim çizgisinden bir adım öteye taşımaktadır.
 • Platformu kullanmaya başladığınızda talep ettiğiniz takdirde kişiye özel analizlerin baz alınarak oluşturulduğu ”Kişiye Özel Kitap” yolculuğuna kadar yol alabilirsiniz. Bu özellik de bizi diğer firmalardan ayrı bir noktaya taşıyan bir özelliktir.
 • Z-kitabımızı kullanırken Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca gibi 5 dille çoklu dil  seçeneğine sahipsiniz.

Ayrılan Yönlerimiz Nelerdir ?

Yapay Zeka :

Bu özellik bizi Z-kitap yapan firmalar arasında farklı bir konuma taşımaktadır. Çünkü bizde  bulunan temel özelliklerin yanı sıra;  yapay insan zihni görevi gören ve birçok karmaşık algoritmayı algılayıp çözüm sunan yapay zeka desteğiyle çalışıyoruz.

Z- Kitapta Yapay Zeka Size Ne Gibi Katkılar Sunar?

Yapay zeka desteği ; öğretmenin elini güçlendirecek ve işini kolaylaştıracak araçlardan biridir.
Yapay zekanın  platformdaki özellikleri şunlardır :

 • Örneğin; öğretmen istediği bir dersle ilgili soru çözmek istediğinde o sorunun önemli gördüğü yerinin altını çizebilir ve bu sorunun altını çizdiği yerini vurgulanarak  çözülmesini isteyebilir.
 • Bu soruya ait benzer soruların türetilmesini isteyebilir.
 • Ya da herhangi bir yere vurgu yapmadan sorunun direkt olarak çözülmesini ve açıklamasını isteyebilir.
 • Bu soruya ait eleştirel soruların üretilmesini isteyebilir.
 • Ders içi etkinlikle destekleyebilirsiniz( Tartışma grupları  )

Arama Butonu :

Z-kitap yapan firmalar arasında diğer firmalardan ayrılan bir yönümüz de arama butonu seçeneğimizdir.

Arama Butonu Nedir ve Ne Gibi Katkılar Sunar ?

 • Arama butonu özelliği çevrimiçi ortamda dersle ilgili bir nesneyi arama yaptığınızda Wikipedia, Merriam- Webster , PBS Learning Media gibi arama motorlarıyla entegre bir çalışma deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Arama yaptığınız nesnenin fotoğrafını ders içinde kullanabilir z-kitabın içerisine entegre edebilirsiniz. İşlediğiniz konuyla ilgili sadece resim değil,  video gibi araçlara da ulaşabilir ve dersinizi zenginleştirebilirsiniz.

İndivibook , kullanıcılarına z-kitap deneyimini  sadece dijitale taşımakla kalmıyor, aynı zamanda platformu kullanırken  öğretmen ve öğrencilerin karşılıklı  etkileşimde bulunarak öğrencinin derse katılımını artırıyor bunun yanında dersin daha etkili ve verimli işlenmesine olanak tanıyor.

Firmamızın hazırladığı z-kitabı Windows, Pardus gibi iletim sistemleriyle kullanabilir, online ya da offline olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede platformumuzla  birlikte,  kullanıcılar artık istedikleri kitaplara her an her yerden erişebiliyorlar.  Z-kitap, size tam bir kontrol imkanı sunar. Platforma adım attığınız andan itibaren, bu özel dijital kitap yolculuğunu siz de deneyimlemiş olacaksınız.

Bize Ulaşabilirsiniz