Yapay Zeka ve z-Kitap

Yapay Zeka ve Z Kitap

Türkiye’de ilk defa yapay zeka z-kitap ile buluştu !

Eğitim alanında yenilikler her geçen üstüne katarak devam etmektedir. Eğitim faaliyeti artık  sadece sınıf ortamıyla  sınırlı kalmamakta dijital ortama da taşınmaktadır. Üstelik bazı araçlar bir dersi ya da konuyu  sınıf ortamını aratmayacak kolaylığa ve yetkinliğe sahiptir. Z Kitap ürünü bunlardan birisidir.
İndivibook – Z Kitap pdf halindeki bir kitaptan dijital ortama aktarılan kitaplarınızı akıllı tahtaya uyumlu dijital kitaplara dönüştürmektedir.

İndivibook –  Z Kitap

Z Kitap öğretmenlerini işini kolaylaştırabilecek birçok seçeneğe sahiptir. Akıllı tahtada kullanabileceğiniz kitaplarınız için kitabın içerisinde çok  sayıda seçeneğe sahip tool bar bulunmaktadır. Bu tool barla ders içinde yazı yazabilir, resim çizebilir, çevrimiçi alanda arama motorlarını, Wikipediayı kullanabilir , ders içi etkinlikler yapılabilir, video ve ses  yükleyebilir ve yapay zekayı baş yardımcınız olarak seçebilirsiniz.

Yapay Zeka ve Z Kitap


Yapay zeka, son dönemdeki en önemli inovasyon araçlarından biri olarak kabul edilir, zira insan zekasının sınırlarını aşarak geniş bir yelpazede görevleri hızlı ve etkili bir şekilde yerine getirebilme yeteneğine sahip olan bir araçtır.  Yapay zeka, insan zekasının ötesine geçerek birçok kompleks görevi algılama, analiz etme ve çözme kapasitesine sahiptir.

Yapay zeka, insan zekasının kavrayamayacağı büyük veri setlerini anlama ve bu verilerden anlamlı sonuçlar çıkarma yeteneği ile öne çıkar. Aynı zamanda karmaşık algoritmalar kullanarak öğrenme süreçlerini optimize edebilme kabiliyetiyle bilgi işleme alanında önemli bir rol oynamaktadır. Bu teknoloji, otomasyon, tahmin analizi, dil işleme ve benzeri birçok alanda insanların iş yükünü hafifletirken, aynı zamanda daha akıllı ve etkili çözümler üretebilme potansiyeline sahiptir. Yapay zeka, bilim, sağlık, endüstri ve birçok sektördeki uygulamalarda insanlığın karşılaştığı zorluklara çözüm sunarak inovasyon ve ilerleme sağlayan işlevsel bir teknoloji ürünüdür.

İndivibook, dijital yayıncılık alanında bir ilke  imza atarak sektöre bir soluk getirmiştir !


İndivibook Z Kitap , bu son dönem teknoloji aracını eğitim teknolojisi ürünü olan Z Kitapla buluşturmuştur.  Z Kitap ve Yapay zeka buluşması Türkiye’de ilk defa bu çatı altında buluşmuştur. Indivibook z-Kitap Yapay Zeka entegrasyonu olan ilk ve tek z-Kitap oluşturma platformudur.

Z Kitabın yapay zekayla zenginleştirilmesi sayesinde  dersi daha etkin ve verimli işleme şansına sahipsiniz ;

İşte Z- Kitap ve Yapay Zeka İşbirliğinin Size Sağladığı Olanaklar :

Kitaptaki soruyu yapay zekanın açıklamasını isteyebilirsiniz ,

– Kitapta özellikle sormak istediğiniz notun altını çizerek yapay zekanın orayı anlatmasını isteyebilirsiniz.

-soruyu çözmesini isteyebilirsiniz

– Benzer soru türetmesini isteyebilirsiniz

– Soru ile ilgili eleştirel düşünme soruları yazdırabilirsiniz.

– Soru üzerinde çizim yapıp, bunların açıklanmasını isteyebilirsiniz

Bütün bu özelliklerle donatılmış  İndivibook’un altyapısı, kullanıcıların  tercihlerine göre özelleştirilebilen bir yapıda tasarlanmıştır. Bu sayede, kullanıcılar platformu kendi ihtiyaçlarına uygun hale getirebilir ve özellikleri kişiselleştirebilirler. Altyapı, güçlü bir kullanıcı deneyimi sunmak adına özenle geliştirilmiş ve herhangi bir ek yazılıma gerek duyulmadan kapsamlı bir kullanım imkanı sunmaktadır.

İndivibook dijital yayıncılığın çehresini değiştirmektedir ! İndivibook’un altyapısı, sadece kullanıcıların kontrolünü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenilir ve sorunsuz bir performans sunarak kullanıcıların etkileşimlerini zahmetsiz bir hale getirir. Bu kullanım kolaylığı, platformun geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsenmesini ve çeşitli alanlarda rahatlıkla kullanılabilmesini mümkün kılar.

Yapay Zekayla zenginleştirilmiş Z Kitabı çoklu dil seçeneğiyle ister kurumsal ister bireysel olarak kullanılabilecek bir yapıdadır ve her seviyeye uygundur.

Bize Ulaşabilirsiniz