Soru Çözme Uygulaması

Soru Çözme Uygulaması mobil cihazlardan veya Windows işletim sistemleri aracılığıyla soruların kalem, silgi, renk vb. araçlar kullanılarak ekran ve ses kaydının alındığı yazılımlarıdır. Indivibook tarafından hazırlanan soru çözüm uygulamaları hem android soru çözüm uygulaması hem de Windows soru çözüm uygulaması aynı zamanda da Iphone, IOS soru çözüm uygulaması olarak hazırlanmıştır.

Soru Çözme UygulamasıSoru Çözüm Programı ile çözülen videolar sayesinde öğrenciler çözemedikleri sorulara kendi öğretmeninin anlatımı ile ulaşabilmektedir. Bu sayede öğretmen de öğrencilerin anlamadıkları kazanım hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Özellikle okulda uygulanan denemelerin çözümleri bulunmamaktadır. Okulda uygulanan denemeler sonrasında öğrencilerin çözemedikleri soruların tekrarı sınıfta ders esnasında yapılmaktadır. Ancak yine de zaman kısıtlamasından dolayı soru çözümü birkaç defa tekrar edilememekte ve öğrencinin eksiği giderilmemektedir. Ancak soru çözümü yazılımı ile ders sonrasında öğretmen soruyu çözüp öğrencilerine gönderdiği durumlarda öğrenciler soruları tekrar izleme imkanına erişmiş olmaktadırlar. Bu durum öğretmen ve okullar içinde katma değer sağlamaktadır.

Bir başka kullanım senaryosu olarak öğrencilere verilen ödevlerde anlaşılamayan sorular öğretmen tarafından sadece cep telefonu ile soru çözüm yazılımı aracılığıyla çözülebilmektedir. Bu ve daha bir çok durumda pratik bir şekilde soru çözüm yazılımları kullanılarak soru çözümü yapılabilmektedir.

Mobil Android Soru Çözme Uygulaması

Indivibook tarafından hazırlanan Android Mobil Soru Çözüm Uygulaması ile isterseniz cep telefonunuzda isterseniz tabletinizde soru çözüm yapabilirsiniz. Bu sayede ekstra herhangi bir cihaza gerek duymadan ekran ve ses kaydı alınarak sorular çözülmüş olur. Özellikle öğretmenler tarafından öğrencilerin anlamadıkları soruları veya uyguladıkları denemelerin çözümlerini soru çözme programı kullanılarak sorular çözülebilir. Ayrıca uygulama içerisinde bulunan paylaş ve indirme seçenekleri ile isterlerse soru çözüm videolarını whatsapp, telegram, sosyal medya vb. platformlarda yayınlayabilir, öğrencilerine gönderebilirler. İsterlerse öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine gönderebilir, öğretmenlerde soruları çözdükten sonra tekrar öğrencilerine gönderebilirler.

Soru Çözme Yazılımları  / Soru Çözüm Uygulamaları

Öğrenciler için sınavlara hazırlanırken en önemli gereksinimlerden biri de yapamadıkları sorunun cevabına hızlı bir şekilde ulaşma istekleridir. Bu noktada öğrenciler kadar öğretmenlerinde hızlı ve pratik bir şekilde soruyu çözüp öğrencilerine gönderme istekleri vardır. Bu noktada Soru çözüm yazılımı tüm bu ihtiyaçları karşılayabilecek noktada durmaktadır. Soru çözüm programı içerisinde öğretmenlerin soru çözerken ihtiyaç duydukları kalem, silgi, renk vb araçlar bulunmaktadır. Bu araçları kullanarak soruları hızlı bir şekilde çözebileceklerdir. Öğretmen soruyu çözdükten sonra soru çözüm kaydını aynı ekrandan izleyebilmektedir. soru çözüm kaydında herhangi bir hata yoksa kaydedebilir, soru videosunu tekrar çekmek isterse de yeniden kayda başlayabilmektedir. Sizlerinde Soru Çözme uygulamaları yazılımına ihtiyacınız varsa Indivibook Soru Çözme programını kullanabilirsiniz.

Mobil cihaz kullananlar için mobil marketlerde birçok soru çözüm yazılımları bulunmaktadır. Ancak Indivibook tarafından geliştirilen android soru çözüm programı ile ekran ve ses kaydı alınırken soru resminin haricinde ekranın başka hiçbir yerinin kaydı alınmamaktadır. Bu sayede tablet veya telefon ile ilgili açık olan uygulamalar, üst panelde bulunan ekstra butonlar soru çözüm uygulaması ile alınan kayıtlarda görünmemektedir.

Bize Ulaşabilirsiniz