İndivibook – Soru Bankası

İndivibook, soru bankası ürünü içerisinde çok geniş bir soru havuzuna sahip olan, bu soruların cevapları, kazanımları bulunan  ve  bunların kazanım analizlerini yapan bir veri tabanıdır.
Kazanım, bir öğrencinin belirli bir dersi başarıyla tamamladığını gösteren bilgi, beceri ve tutumların bütününü ifade eder. İndivibook, eğitim süreçlerine daha fazla katkı sağlamak amacıyla, soru bankasındaki soruların kazanım kriterlerine uygunluğunu esas alarak özel bir altyapı oluşturmuştur.”
Hazırlanan sorular, her sınıf düzeyine özgü ihtiyaçları karşılamak amacıyla titizlikle seçilmiş ve belirlenen kazanım kriterlerine göre sınıflandırılarak öğrencileri öğrenme hedefine ulaştırabilecek daha etkili bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.”
İndivibook’un sunduğu soru bankası, bünyesinde barındırdığı binlerce soruyu tek bir yerde görüntüleyebilmenize ve bu soruları ölçme ve değerlendirme araçlarıyla uyumlu bir şekilde detaylı analizlere tabi tutabilmenize olanak sağlar.”

Soru Bankası Uygulaması

İndivibook soru bankası uygulamasında bulunan sorular rastgele değil, eğitim bilimlerini baz alan çerçevede hazırlanmış ve sınıflandırılmıştır. Bloom Taksonomisine, kazanım değeri ve ölçütüne göre hazırlanmıştır.

İndivibook, kurumlar için özel bir deneyim sunan soru bankasını, kullanıcılara tamamen özelleştirilebilir bir yapıda sunmaktadır. Bu, kurumların kendi logolarını entegre etmelerinin yanı sıra mevcut soru sayıları, ünite sayıları, konu sayıları ve kazanım analizleri gibi detayları da incelemelerine olanak tanır.”
İndivibook, kaynakların tek bir elden toplandığı ve kullanıcılara özel bir deneyim sunduğu benzersiz bir platformdur. Bu özellik, eğitimcilerin ve kullanıcıların zamanlarını daha etkin bir şekilde kullanmalarına imkan tanır.”
İndivibook soru bankası , öğretmenlere öğretim sürecinde birçok kolaylık sağlamaktadır. Öğretmenlerimiz , var olan soru tabanının haricinde istediği düzeyde , derste yeniden sorular üretebilir ve dersini etkin ve verimli  bir biçimde işleyebilmektedir.

Soru Bankası Uygulaması ve İndiviQ

Exams quiz test paper with pencil drawing selected choice on answer sheets at school

Soru bankası uygulaması, sadece öğretmenler için değil, aynı zamanda öğrencilerin eğitim süreçlerini desteklemek amacıyla tasarlanmış  yardımcı bir uygulamadır. Bu program sayesinde öğrenciler, kazanım, konu ve üniteye dair eksikliklerini belirleme ve bu eksiklikleri başarıyla giderme konusunda etkili bir araca sahiptirler.  Böylece öğrenciler öğrenim süreçlerinde kendilerine bir yol haritası çizebilirler.

Soru bankası uygulaması, öğrencinin öğrenme seviyesine göre bir zorluk derecesi ayarı yapabilme özelliğine sahiptir,  bu esnek ayar sayesinde öğrenciler soruları kolay, orta veya zor düzeyde çözerek öğrenim süreçlerine katkıda bulunabilirler ve bunun yanında ders çalışma etkinliklerini buna göre planlayabilirler.
İndivibook ; öğrencilerin  soru çözerken  soru çözüm videoları desteğiyle de öğrencilerin yanındadır.  İndivibook’un yazılım alt yapısı mobil uygulamalarla uyumludur. Öğrenciler hem webde hem de mobil uygulama desteğiyle istedikleri anda soru ve soru çözüm videolarına erişebilmektedirler.

Soru bankası yazılımı , son dönem teknoloji ürünü  insan beyninin bilgisayar veritabanı işlevini gören birçok veriyi işleyebilen, veriye dönüştüren  otomasyon sistemi olan  yapay zeka desteğiyle de yanınızdadır. “Soruların kesilmesi ve sınıflandırılması sürecini başarıyla yerine getiren İndivibook yapay zeka sistemi, bu sayede büyük veri setleri üzerinde etkili bir şekilde çalışabilir ve kullanıcılara hızlı bir geri bildirim sağlar.
İndivibook soru bankası yazılım uygulamasına ;  öğretmenler , öğrencilerin yanında veliler de erişim sağlayabilmektedir. Mobil uygulamayla entegre olarak çalışabildiği için bu açıdan da bir kolaylık sağlamaktadır .
Soruların sınıflandırılması ve kesilmesinin yanı sıra sorulara veritabanı İndiviQ gibi dev bir kütüphane  eşlik etmektedir. Burası hem öğrenciler hem öğretmenlere kapsamlı ve çeşitli sorular sunan bir platform sağlamaktadır. Burası bir öğrencinin baştan başa soru bankası , çözümü ve uygulamalarının ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedir.

Bize Ulaşabilirsiniz